Osmangazi Mahallesi, Mezarlık Cd. No:4, 34887 Sancaktepe/İstanbul

Avrupa Konteyner,Atık Konteyner,Cafe Konteyner - Iso Yük Konteyner
  • Iso Yük Konteyner

Iso Yük Konteyner

İSO YÜK KONTEYNER

Kiralama veya satış için çeşitli boyut ve tasarımlarda yeni ve ikinci el nakliye konteynerleri tedarik etmektedir.
Nakliye konteyneri için çok sayıda tasarım mevcut, ancak çoğunluk "İso konteyner" olarak adlandırılıyor; 
bunlar genel nakliye taşıyor. Derin dondurulmuş veya soğutulmuş yükleri taşımak için soğutulmuş kaplar ve genellikle "Reefer Konteyner"
 olarak adlandırılanlan tasarımlar vardır. Bunlar belirli yükler için özel olarak tasarlanmış olma eğilimindedir.
Tüm nakliye konteynırları ISO, UIC, TIR ve CSC gibi uluslararası standartlara uygun olmalıdır. 
Konteyner  halinde üretildiğinden ve sert bir deniz ortamı için tasarlandığından, ucuz, taşınabilir ve güvenli bir depolama ünitesidir
Yük nakliye veya depolama amaçları için olup olmadığına ihtiyaçlarınızı karşılamak için doğru tip konteyneri önerebilir.

 

Standart Konteynerler (Dry van): bu konteynerler genel amaçlı kullanılan konteynerlerdir. Her türden kuru yükün taşınmasında bu tip konteynerler kullanılmaktadır. Ölçüleri genelde 20' ve 40' olmakla beraber 45' ve hatta son dönemde 54' uzunlukta konteynerler kullanılmaya başlamıştır.

High Cube Konteynerler: Standart konteynerlerle yapısal olarak benzer olmakla beraber yüksekliği 2591mm olan box konteynerlerden 2896mm yüksekliği ile daha hacimli bir yüklemeye imkân sunan bir konteyner tipidir. Genellikle 40' olarak üretilmiştir. Kullanım alanı her tür kuru yük, hafif ve hacimli yükler ve yüksekliği 2,7m’ye kadar olan gabari yüklerin taşınmasında kullanılır. 

Open Top Konteynerler: Standart konteynerlerden farklı olarak tavan kısmı tamamıyla açık olan konteynerlerdir. İç dolumu yapıldıktan sonra branda ile kapatılır. Ölçüleri genelde 20' ve 40' uzunluktadır. Yükü tepeden koymaya imkân tanıdığından doğal kullanım alanları konteyner kapısından sığmayan gabari yükler ile elleçlenmesi vinç aynısı ekipmanlarla yapılması gereken yüklerdir.

Flatrack Konteynerler: Bu konteynerler bir taban platformu ve iki uç duvarından oluşan taşıma araçlarıdır. İstendiğinde uç duvarlar dik sabitlenebilir veya kapatılarak tabana yatırılarak bir taşıma platformuna dönüşür. Genellikle 20' ve 40' ölçüde üretilmektedir. Kullanım alanları ağır tonajlı yükler, yüksek veya geniş taşmalı yüklerdir. Zaman zaman iki veya daha çok flatrack konteynerden platform oluşturularak yüksek hacimli break bulk yüklerin taşınması ve sabitlenmesinde de kullanılır.   

Platformlar (plats): Bu taşıma ekipmanları yapısal olarak sadece taban platformu şeklindedir. Uç ve yan duvarları yoktur. Küçük alanda ağır tonajlı taşımaya makuldur. Genellikle 20' ve 40' ölçüde üretilmektedir. Doğal kullanım alanları gabari yükler ile ağır tonajlı yüklerdir.

Havalandırmalı (Ventilated) Konteynerler: Tepe ve taban profillerinde bulunan havalandırma kanallarından doğal hava dolaşımına izin veren konteyner tipidir. Genellikle 20' olarak üretilmektedir. Doğal kullanımı havadar ortamda taşınması gerekli yüklerdir. En sıklıkla yeşil kahve tanelerinin taşınmasında kullanılmaktadır.

Soğutuculu (Reefer) Konteynerler: Reefer konteynerler içerisinde soğutma ünitesi bulunan özel yalıtımlı konteynerlerdir. Genellikle 20' ve 40' ölçüde üretilmektedir. High cube olanları hafif ve hacimli yüklerin (çiçek, meyve vb.) taşınmasında kullanılır. Doğal kullanımı 0 ºC’nin altında veya üzerinde sabit ısıda taşınan gıda ürünleridir.

Dökme Yük (Bulk) Konteynerleri: Bu tip konteynerler tavan kısmında 3 adet yükleme kapağı ve kapı kısmında bulunan 2 adet tahliye kapakları olan konteynerlerdir. Genellikle 20' olarak üretilmektedir. Doğal kullanım alanı tahıl, hayvan yemi, baharat vb. yüklerin taşınmasıdır. 

Tank Konteynerler: Taşıyıcı neden olan tank ile çevreleyen profil çerçeveden oluşur

Kataloğumuza bakma fırsatınız oldu mu ?

Bize Ulaşın

  •   Osmangazi Mahallesi, Mezarlık Cd. No:4, 34887 Sancaktepe/İstanbul
  •   0 850 888 10 21
  •   info@avrupakonteyner.com
  •   0 505 108 42 10
  •   0 505 108 42 10

Haritada Yerimiz